Hlboké myšlienky všedného dňa: Puto zo strednej školy.

Autor: Daška Brösztl | 4.10.2015 o 23:56 | (upravené 5.10.2015 o 1:42) Karma článku: 1,42 | Prečítané:  337x

Viete si svoj život predstaviť bez niektorých ľudí? (Teraz nemyslím, na to, že každý sa raz poberie na onen svet.) Žeby jednoducho vo vašom živote neboli tak pevno ukotvené niektoré osoby ako sú.

Veľká časť priateľstiev vzniká počas školy. Základná, stredná, výška ... No veľa z toho po škole aj skončí. Už sa len zhodou okolností stretnete na ulici (alebo si zablahoželáte na facebooku), ale niektoré vzťahy vám ostanú na celý život.

Ja si neviem predstaviť, žeby v mojom živote niektoré osoby chýbali. Pomyselne vidím prázdne miesta, ktoré by som kvôli tomu mala, a je to bolestivá predstava. Všetky moje top priateľstvá vznikli počas strednej školy. Na škole sa v triede stretne tak rôznorodá skupinka ľudí ako sa len dá. Extroverti, introverti, optimisti, flegmatici, nerváci, triedni šaškovia, bifľoši a rôzne iné charaktery. Mala som to šťastie, že dvadsaťosem ľudí v triede sa zišlo a bolo bez chýb. Z toho jeden chlapec, áno z počiatku to s nami nemal ľahké, ale zvykol si ;) (Podotýkam, že som vždy lepšie vychádzala s opačným pohlavím, no na strednej som s dvadsaťšesť dievkami vychádzala na jednotku.) Každá bola iná, svojská a napokon sme si s niektorými boli také podobné. Zbožňujem rozmanitosť ľudí. Je to tak úžasné keď spolu nažívajú rozdielne osoby, jedna vedľa druhej a dokonalo im to klape. Za celé štyri roky si nespomínam, žeby sme sa niekedy hádali, výnimka bola možno stužková, ale to je normálka keďže každá mala svoju predstavu (no po stužkovej sme všetky boli nadmieru spokojné a šťastné, že to dopadlo podľa našich predstáv.) Do môjho skromného sveta počas strednej pribudlo niekoľko ľudí, ktorých hrdo môžem nazvať – súčasť môjho života. Aj keď niektoré osoby nemám možnosť vidieť tak často ako by som chcela, puto medzi nami je silné aj na diaľku. Vzťah si prosto treba budovať. Treba na ňom pracovať ak nám na ňom záleží. Byť verný a úprimný priateľ je základ. Tiež obetovať svoj čas a byť k dispozícií, ak sa potrebujú požalovať, vyplakať alebo len tráviť spoločný čas (spomienky, ktoré spolu nadobudnete vám ostanú navždy.) Majme ich vždy v srdci a buďme tu pre nich tak ako oni pre nás

,,Zabúdať na staré priateľstvá pre nové je ako vymieňať plody za kvety." Marcus Tullius Cicero.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Trump sa stane 45. prezidentom Spojených štátov

Donald Trump sa v piatok 20. januára stane oficiálne 45. prezidentom USA.

PRIMÁR

Prečo sa vám oplatí skoncovať s cigaretami

Vypočítajte si na kalkulačke SME o koľko si skracujete život a koľko peňazí strácate.


Už ste čítali?