Hlboké myšlienky všedného dňa: Dar, darček, pozornosť, darunek ...

Autor: Daška Brösztl | 11.11.2015 o 23:54 | Karma článku: 2,04 | Prečítané:  740x

Pomaly ale isto sa blížia najkrajšie sviatky v roku. Tešia sa nie len malí, ale aj veľkí. Deti prevažne preto, lebo sa nevedia dočkať darčekov, a my už v ,,pokročilom“ veku skôr na rodinnú pohodu a vianočnú atmosféru.

K Vianociam nám už tak neodmysliteľne darčeky pasujú. Nie žeby to bola podstata týchto čarovných sviatkov, no máme to už zaužívané, že chceme ku koncu decembra potešiť svojich najbližších. Darček by mal v prvom rade byť darovaný s láskou to je samozrejmosť. A keďže sú to naši blízki prevažne by sme mali vedieť čo im urobí radosť. No nie len ten kto dar dostane sa z neho teší. Väčšinou ak bolo venovanie od srdca sa rovnakou mierou teší aj ten kto dar daroval. Vidieť radosť možné prekvapenie v tvári osoby, ktorú máme radi je na nezaplatenie. Nejako nás to zahreje pri srdci ako dúšok teplého čaju.

Darčeky môžu byť rôzne. Očakávane, milé, smiešne, trápne, trefné, nečakané ... Dostať darček len tak, ak nemáte ani narodeniny, meniny, deň ľavákov, či deň detí, ale je obyčajný pondelok je taký maličký zázrak. Malý no vzácny okamih. Človeka to nesmierne poteší, pretože je to dar od srdca, len tak pre našu potechu. Aj keď je to len maličkosť, pamätá sa a cení o to viac, že nebola nutná. Ľudia vedia vždy prekvapiť :)

,,Každý dar i nepatrný je v skutočnosti veľký ak bol darovaný s láskou.“ Pindaros.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Trump sa stane 45. prezidentom Spojených štátov

Donald Trump sa v piatok 20. januára stane oficiálne 45. prezidentom USA.

PRIMÁR

Prečo sa vám oplatí skoncovať s cigaretami

Vypočítajte si na kalkulačke SME o koľko si skracujete život a koľko peňazí strácate.


Už ste čítali?