Hlboké myšlienky všedného dňa: Ľúbite sa? Samých seba ...

Autor: Daška Brösztl | 20.11.2015 o 23:01 | Karma článku: 1,73 | Prečítané:  388x

Je možné bez toho aby sme tento vrúcny cit prechovávali voči sebe samému, dovoliť aby niekto ľúbil nás?

Malo by nám záležať na našej osobe (nie teraz nemyslím pestovať narcizmus to je niečo iné) logicky by sme my (ako osoba v prvom páde JA) mali byť tá najdôležitejšia postava v našom živote. Možno to vyznie sebecky, no v prvom rade máme myslieť na seba (a svoju rodinu.) Je komplikované zadefinovať pojem ,,mať sa rád“ je to u každého iné. Kto sa kedy a ako má rád. Vymedziť hranice medzi: mať sa rád a egoizmom sa presne nedá. Viem slovníky dokážu zadefinovať všetko, ale stále je to len slovník, súbor slov a určitý výklad.

Niekedy sa nám stane, že sme pomerne hlúpi a myslíme predovšetkým na blaho niekoho iného (teraz nemyslím na prípady keď mamička uprednostní potreby svojho dieťaťa pred tými svojimi a podobne.) Neviem no ja po určitom čase keď sa tak pozastavím mám pocit, že v niektorých prípadoch myslím v prvom rade na druhú osobu a zabúdam na seba. Až neskôr si všimnem, že a skvelé Daška opäť trpíš pre svoju hlúposť? Obetavosť? Zaslepenosť? Nazvime to akokoľvek, ale jednoducho robím niekomu po vôli na svoj úkor.

Môžeme byť skutočne šťastný ak sa dostatočne nemáme radi, a nemyslíme vo svojom vlastnom živote na seba ako na hlavnú postavu deja? Asi nie ...

,,Choď s tým, kto ťa má rád." Victor Hugo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Minúta po minúte: Trump sa stane 45. prezidentom Spojených štátov

Donald Trump sa v piatok 20. januára stane oficiálne 45. prezidentom USA.

PRIMÁR

Prečo sa vám oplatí skoncovať s cigaretami

Vypočítajte si na kalkulačke SME o koľko si skracujete život a koľko peňazí strácate.


Už ste čítali?