Hlboké myšlienky všedného dňa: Ja budem šťastná.

Autor: Daška Brösztl | 28.11.2015 o 23:43 | Karma článku: 1,82 | Prečítané:  515x

Takto koncom novembra (,,podvečer“) ma trochu chytila melancholicky vianočná nálada. A premýšľam nad šťastím vo všeobecnosti ...

Budem v živote šťastná, ešte stále v to verím (teda dúfam, že je to viera a nie sebaklam či klasické ukľudňovanie sa) aj keď mi život často kladie pod nohy polená. Niektoré sú väčšie iné menšie, no ja ich všetky prekročím, a hoci pri určitých sa aj potknem a škaredo spadnem zakaždým sa postavím a idem ďalej. Tak to v živote chodí, že máme svoju cestu a tá nikdy nie je rovná bez výmoľov alebo prudkých zatáčok. Vždy je potrebné ísť vpred. Ako povedal Abraham Lincoln: ,,Kráčam pomaly, no nikdy nie späť.“ Čiže tak prenesene, nikdy to proste nemáme vzdávať. Netvrdím, že momentálne alebo celkovo vo svojom živote trpím ako deti v Afrike či Sýrií, no každá bolesť čo postretla človeka ho poznačí a pamätá si ju, pretože to bolelo a na bolesť sa ťažko zabúda.

Verím tomu, že budem naozaj šťastná. Či už s nejakým vtipným truhlíkom po mojom boku, alebo bez muža niekde na farme s koňmi a psami, ale BUDEM happy. Pretože každý človek si to zaslúži (mäsových vrahov, deviantov, násilníkov, politikov, Hitlera, Džugašviliho a podobné indivíduá nerátam.) Áno každý je strojcom svojho šťastia, a ja sa o to sakramentsky snažím, no čas od času to bez pomoci nejde. No verím, že raz to príde. O šesť mesiacov? Tri či štrnásť rokov? Netuším, ale stane sa tak. A okrem svetového mieru (ako všetky missky vo svete) si prajem aby ľudia boli skutočne šťastní.

,,Keď som mal päť rokov mama mi povedala, že kľúčom k životu je šťastie. Keď som prišiel do školy, spýtali sa ma, čo chcem byť až vyrastiem. Napísal som “šťastný“. Povedali mi, že nerozumiem zadaniu. Ja som im povedal, že nerozumejú životu.“ John Lennon.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo vyšetril tím Gorila? Ukázal iba pár výsledkov, ostatné Kaliňák tají

Polícia získala indície, že pri schvaľovaní Zajacovej zdravotníckej reformy korumpovali poslancov.

KOMENTÁRE

Kto má vplyv na vyšetrovanie Gorily a pár otáznikov za menami

Odchod šéfa tímu detektívov je desivý.

PLUS

Zápchy v Bratislave budú menšie, ak sa úradníci spamätajú

Bratislava chce postaviť nové cesty.


Už ste čítali?